Konferencia Trh práce 2020 

Praktický sprievodca legislatívnymi zmenami


28. január 2020

Sheraton Hotel Bratislava

Program konferencie

13:00 - 13:30 

O prichádzajúcej kríze počúvame už dlho, ale podobá sa situácia na trhu práce so situáciou v roku 2008? Aké bolo predkrízové obdonie v roku 2008 a dnes? Ako slovenský trh práce zmenila nezamestnanosť pod 5 %, a ktorým profesiám sa v súčasnosti na trhu darí najviac a komu najmenej?

Kríza, o ktorej sa hovorí, ale (ne)prichádza

Ivana Molnárová / CEO Profesia, s.r.o.

13:30 - 14:00 

Ako z krízy vyťažiť to najlepšie? Pre koho by ochladenie trhu práce mohlo byť záchranou, ako sa na to pripraviť a aké kroky robiť počas tohto neľahkého obdobia, aby ste na jej konci dokázali z nej vyjsť víťazne?

Kríza ako príležitosť pre ľudské zdroje

Vladimír Kaštier / Senior Manager EY

14:00 - 14:30 

Pre účastníkov konferencie sme pripravili špeciálnu analýzu požiadaviek zamestnancov a nákladov na zvýšenie ich lojality. Dozviete sa, kto sú vaši skutoční konkurenti v boji o zamestnancov, za koľko sú zamestnanci ochotní prijať konkurenčnú pracovnú ponuku a ktorými benefitmi ich dokážete u seba udržať. 

Koľko stojí lojalita zamestnancov?

Tomáš Janotík / Head of Analytics, Profesia, s.r.o.

14:30 - 15:30 

Prvý krát v 11-ročnej histórii konferencie Trh práce, dávame priestor aj politikom. Mesiac pred parlamentnými voľbami nám predstavia svoje riešenia pre trh práce. Do diskusie pozveme zástupcov 4 najsilnejších politických strán, ktoré ale reálne ponúknu aj volebný program pre zamestnanosť a podnikateľské prostredie. 

Budúcnosť trhu práce po parlamentných voľbách

Zástupcovia 4 polických strán

15:30 - 16:30

V roku 2020 vstúpilo do platnosti niekoľko zásadných noviniek, ktoré ovplyvnia vašu prácu. Aké su presné pravidlá pre dovolenku pre mladých rodičov, ako sa vás dotknú športové poukazy? A čo ešte vstúpi do platnosti počas roku 2020?

Legislatívne zmeny v roku 2020

JUDr. Andrea Čupeľová /
TaylorWessing  e|n|w|c advokáti s.r.o.

Prinášame vám praktické rady,

inšpiratívne tipy a podnetné diskusie 
za tú najdostupnejšiu cenu.

Vstupenka
len za 79 €

Miesto konania konferencie

Sheraton Bratislava Hotel


Pribinova 12

Bratislava

Ivana Molnárová

CEO / Profesia

Vyštudovala Matematicko-fyzikálnu fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Od októbra 2010 je výkonnou riaditeľkou spoločnosti Profesia.

Vladimír Kaštier

Senior manažér / EY

Senior manažér na oddelení poradenských služieb s takmer pätnástimi rokmi skúseností v oblasti riadenia procesov, projektov a zmien.

Hlavný analytik / Profesia

Študoval ekonómiu na University of Amsterdam a tiež na Karlovej Univerzite v Prahe. Venuje sledovaniu aktuálnych trendov na trhu práce, zodpovedá za prípravu výstupov pre klientov i médiá.

Tomáš Janotík

Naši speakri